אנחנו חיים בתקופה של חובות, תהפוכות פיננסיות ואי ודאות גדולה לגבי העתיד הכלכלי, הן במדינה והן בחיינו הפרטיים.

הדרך הטובה להגן על עצמנו ולהחזיר את תחושת הביטחון היא להתחיל לנהל את משק הבית בשקיפות, חוכמה ויעילות.

אור באופק, ובעליה יהושע נתנאל, מומחים בייעוץ ובניית תוכניות להבראת משק הבית. בעבר, ייעץ יהושע נתנאל למשפחות במסגרת התוכנית 'משפחה חורגת' וסייע למאות משפחות בישראל לשפר את איכות חייהן ולהתחיל לקחת אחריות על משק הבית.

ישנם שלושה עקרונות פעולה העומדים בבסיס השירות שלנו להבראת משק הבית:

1. שקיפות ומודעות: מפתיע כל פעם מחדש לגלות עד כמה אנשים ומשקי בית אינם מודעים למצבם הפיננסי האמיתי: מהו גדול החוב הממשי שלהם לבנקים, מהו מצב האשראי הנוכחי ולטווח ארוך, כמה מוציאים בכל חודש, כמה מכניסים בפועל ומה יהיה המצב בעוד שנה, שנתיים או חמש שנים. הידיעה של מצבנו המאיתי מאפשרת לנו להערך  בהתאם ולתכנן תוכנית שתאפשר לנו להגשים את מטרותינו, יהיו אשר יהיו.

2. תוכנית פעולה מקיפה: במצב בו החובות נערמים, או במצב בו אנחנו רוצים להגשים את מטרותינו (רכישת דירה או רכישת רכב, למשל), יש צורך בתוכנית פעולה שמקיפה את כל תחומי חיינו. החל בהוצאות הקטנות ביותר הניתנות לויתור וחיסכון, עבור בתוכניות סלולרי טובות יותר, וכלה בפריסת הלוואות נכונה – עלינו לתכנן את פעולותינו הפיננסיות של כל בני הבית, בשיתוף פעולה של כולם, ולבנות מסגרת עם  מטרות ויעדים.

3. ביצוע ומשמעת עצמית: לאחר שלמדנו את מצבנו המדויק ובנינו תוכנית שתשפר את חיינו לטווח הארוך, עלינו לצאת לדרך. באמצעות תמיכה ומעקב, נעזור לכם לצאת לדרך חדשה.

זכרו שכל מסע של אלפי קילומטר מתחיל בצעד אחד.